Stretnutie s Dánskom sa hokejistkám nepodarilo, v skupine si skomplikovali situáciu

0
616
close-up with the puck during the game

České hokejistky podľahli v treťom zápase olympijského turnaja Dánsku 2:3, hoci dvakrát viedli.

Po zápase sa mohli české hokejistky posunúť na čelo skupiny B, ale keď Silke Gludová na začiatku tretej tretiny v presilovke dostala Dánky do vedenia 3:2, nenašli už Češky odpoveď a po prvej porážke ešte nemajú zaistený postup do štvrťfinále. Na vedúce Japonsko strácajú bod, a tak sú pred vzájomným duelom na záver základnej skupiny v nevýhode.

Zápas sa pritom vyvíjal dobre, Češky išli dvakrát do vedenia, keď sa trafili Aneta Tejralová a po peknej kombinácii v útočnom pásme aj Kateřina Mrázová. Lenže Dánky najprv zrovnali krok vďaka kapitánke Josefine Jakobsenovej a chybu Anety Lédlovej pred vlastnou bránkou potrestala Michelle Weisová. Viktóriu Švejdovú nahradila v bránke po treťom inkasovanom góle Klára Peslarová, ale vytúžený efekt prebudiť českej strelkyne sa nedostavil.

Professional hockey stadium arena in indoors stadium full of spectators

ČR – Dánsko 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Bránky a nahrávky: 6. Tejralová (Krížová), 24. Mrázová (Radová, Vanišová) – 10. Jakobsenová, 25. Weisová, 41. Gludová (Jakobsenová). Rozhodovali: Furbergová (Švéd.), Senuková – Clarkeová (obe Kan.), Strongová (USA). Vylúčenie: 4:6. Využitie: 0:1. Diváci: 637.

Předchozí článekBohémski dandysti
Další článekPandy nie sú, pýtajte sa budúci týždeň