Prilba ako módny doplnok. Ochráňte svoje zdravie štýlovo

0
353

Cyklistické prilby

Tento druh heliem sa samozrejme dá použiť aj pri iných športoch, no v spojitosti s prilbou zíde skoro každému na um práve cyklistika. Vďaka obľúbenosti tohto športu sú prilby na cyklistiku najrozšírenejšie. Pri množstve farieb a vzorov jednotlivých kúskov naozaj nie je ťažké zladiť prilbu so zvyškom outfitu. Existuje viacero variantov, ako postupovať pri voľbe dizajnu. Môžete si vybrať typ, ktorý sa takmer dokonale zhoduje s farbou vášho bicykla či cyklistického zariadenia. Zároveň môžete zaexperimentovať a výberom pestrého vzoru vytvoriť zaujímavý kontrast.

Lyžiarske helmy

Ďalšou výraznou kategóriou sú zimné športy, predovšetkým lyžovanie. Všeobecne pri dizajne tohto typu prilieb platí to, čo pre cyklistickú verziu. Narastá však množstvo kombinácií, ktoré môžete s lyžami, bundami, rukavicami a inými doplnkami vytvoriť. Pridanou hodnotou je vstavaný audiosystém, ktorý ponúkajú niektoré značky. Počúvanie hudby či telefonovanie pri lyžovaní sa tak môže stať ľahko dostupným a pohodlným.

Mnoho športovcov a dobrodruhov využíva prilbu počas extrémnych aktivít, ako je jazda na motocykli, skok padákom, skateboarding alebo BMX freestyle. Aj v týchto prípadoch existuje množstvo štýlových dizajnov, ktoré vám na drsnom vzhľade rozhodne neuberú.

Na prvom mieste zostáva praktickosť prilieb a ich prvotná funkcia – chrániť hlavu pred úrazom. Ak si vyberiete prilbu ako módny doplnok, uistite sa, že ich primárny účel nebol zanedbaný. Kvalitná prilba by mala byť certifikovaná a schválená. Väčšina kvalitných prilieb má špeciálne výplne, ktoré absorbujú nárazy a chránia hlavu pred poškodením.

Předchozí článekRôzne typy vodovodných batérií: Ako si medzi nimi vybrať?
Další článekAko vybrať elektrocentrálu