Continental si suverénne ide pre víťazstvo, odhalil nezávislý test pneumatík

0
685
Winter Tyre on snow covered road.

Odborníci z Kolína nad Rýnom porovnávali osem pneumatík rôznych značiek, ktoré okrem obvyklého testovania na suchom a mokrom asfalte podrobili aj hodnotenie mimo cesty – na tráve, v piesku, blate a štrku. Pneumatika ContiSportContact 5 získala 331 zo 400 možných bodov a zvíťazila na celej čiare. Testovacím vozidlom bolo BMW X5 35i a Opel Grandland.
3 hlavné prednosti pneumatík Continental pre Váš vozový park
Pokiaľ Vám záleží na nízkych nákladoch spojených so správou firemného vozového parku, obúvajte Vašim automobilom namiesto lacných pneumatík prémiové „gumy“ značky Continental. Tešte sa pritom z nasledujúcich výhod.

 1. Bezpečnejšia jazda na suchej aj mokrej vozovke
  Opakované testy auto-moto klubov i odborných magazínov potvrdzujú výrazne lepšie jazdné vlastnosti prémiových pneumatík na suchej aj mokrej vozovke. Patrí k nim kratšia brzdná dráha, lepšia priľnavosť v zákrutách či zvýšená schopnosť odolať akvaplaningu. Prémiové pneumatiky vynikajú aj v čase, keď hĺbka dezénu činí 3 milimetre a menej, čo je hranica, pri ktorej sa celkovo zhoršujú jazdné vlastnosti pneumatík.
 2. Nižšia spotreba pohonných hmôt
  Dezén prémiových pneumatík zaisťuje ako maximálnu bezpečnosť, tak nízku spotrebu pohonných hmôt. Úspory spoznáte nielen u plne naloženého vozidla (prejavuje sa efekt podobný podhusteným pneumatikám, kedy do styku s vozovkou prichádza väčšia časť dezénu, čím rastie valivý odpor a spotreba), ale aj u nenaloženého vozidla.
Closeup of car tires in winter on the road covered with snow

 1. Dlhšia životnosť materiálu
  Hoci životnosť nie je pre pneumatiky kľúčová (ich materiál môže byť odolnejší voči opotrebovaniu, obvykle ale za cenu horších jazdných vlastností), prémiové pneumatiky porážajú svojich lacných konkurentov aj v tomto smere. Pre životnosť pneumatiky je podstatný aj stav vozovky a predmety na nej. Technológia ContiSeal, ktorej disponujú vybrané pneumatiky značky Continental, ihneď zaceľuje prepichnutie až do priemeru 5 milimetrov, takže v pneumatike neklesne tlak a nepoškodí sa.
  Prémiové pneumatiky sú teda v pomere cena a výkon posudzovanom zo všetkých hľadísk bezkonkurenčné.
Předchozí článekFiat Fullback: spoľahlivý 4×4 parťák pre prácu aj voľný čas
Další článekTriumph Tiger Explorer 1200 XCx: Víkendová milenka