Politická korektnosť narazila: Nové klubové logo sa páčilo ešte menej ako indián

0
561
At Home Three Happy Ice Hockey Fans Sitting on a Couch Watch Game on TV, Celebrate Scoring, Sports Team Championship Victory. Group of Friends Joyfully Cheer for Favourite Club Play.

Sotva dva dni vydržalo nové logo švédskeho hokejového klubu Frölunda. Vedenie známeho celku z Göteborgu sa rozhodlo v stredu predstavený znak stiahnuť kvôli masívnej kritike na sociálnych sieťach.

Frölunda, kde pôsobí český útočník Michael Špaček a po olympijských hrách ju posilní Radan Lenc, sa už predvlani rozhodla zbaviť prízviska Indians a logá s hlavou indiána s čelenkou. Klub tak napodobnil niektoré severoamerické kluby, ktoré sa kvôli protestom organizácií bojujúcich za práva pôvodných obyvateľov Ameriky rozhodli premenovať.

V stredu tak päťnásobný švédsky majster predstavil nové logo s dvoma písmenami F, ktoré zároveň tvoria písmeno H ako hokej. Znak však vzbudil v médiách a na sociálnych sieťach veľký odpor.

„Nový znak začal byť spájaný so symbolmi z Nemecka 30. rokov, čo je asociácia, od ktorej sa klub striktne dištancuje. Okrem toho sa objavili informácie, že logo je plagiátom, a situácia sa tým ešte viac skomplikovala. A fakt, že ľudia pracujúci v klube dostávali výhražné telefonáty, textové správy a e-maily, bol ďalším faktorom, ktorý viedol k tomu, že situácia s novou klubovou identitou sa stala neudržateľnou,“ uviedli predstavitelia Frölundy na klubovom webe.

Dramatic ice hockey arena

Klub tak aktuálne prácu na novom logu zastavil a sľúbil, že v budúcnosti bude viac počúvať členské základne.

Předchozí článekV Pekingu oficiálne začali zimné olympijské hry
Další článekStaršie osoby a etnické menšiny majú menší prístup k sick days radí portál Abecedaprace.sk