Premýšľate nad elektrickým longboardom? 5 výhod, o ktorých musíte vedieť

0
369

Ulice čoraz viac zaplavujú elektrické longboardy, ktoré obľubujú najmä mladšie generácie. Ide totiž nielen o praktický a ekologický dopravný prostriedok na krátke vzdialenosti, ale aj o výbornú formu zábavy a pohybu. Vôbec nemusíte mať strach z náročného manévrovania či z toho, že by ste na eboarde ľahko došli k zraneniu. Postačí vám 1 – 2 dni a budete jazdiť ako profík. Prečítajte si niekoľko zaujímavých informácií, prečo sa oplatí investovať do elektrického longboardu.

Elektroboard a jeho výhody

  1. Zvládne nielen rovinu – možno vás táto informácia prekvapí, no elektroboard úplne v pohode zvládne cestu do kopcov, aj do tých strmších. Ak teda bývate v kopcovitom teréne a radi by ste si presúvanie na krátke vzdialenosti uľahčili, eboard bude tou správnou voľbou.
  2. Ideálny pre začiatočníkov – udržať stabilitu na elektrickom longboarde sa naučíte rýchlo, následne môžete trénovať celkovú manipuláciu. Keďže sa nemusíte starať o to, aby doska išla dopredu, budete sa môcť viac sústrediť na samotnú cestu a zatáčanie. Eboard je teda oveľa ideálnejšia voľba pre tých, ktorí zatiaľ s týmto druhom pohybu nemajú žiadne skúsenosti.
  3. Ľahko sa dostanete z bodu A do bodu B – chodíte každý deň na vlakovú stanicu alebo sa potrebujete často presúvať v rámci obce na krátku vzdialenosť? Elektrický board vám ušetrí množstvo času.
  4. Spoľahnite sa na brzdy – žiadny strach, eboardy sú vybavené brzdami, ktoré môžete kedykoľvek použiť. Či už sa vám bude zdať, že idete príliš rýchlo, alebo narazíte na prekážku na ceste, jednoducho spomaľte alebo úplne zastavte.
  5. Budete mať viac pohybu – aj keď to možno na prvé počutie nedáva zmysel, pravdou je, že vďaka eboardom sa budete viac hýbať. Pri krátkych vzdialenostiach namiesto auta totiž chytíte dosku a vyrazíte, napríklad do obchodu.

Ako si vybrať elektrický longboard?

Na trhu existuje pomerne veľa rôznych typov eboardov, je teda dobré vedieť, čo vlastne hľadáte. V prvom rade vás bude zaujímať maximálna rýchlosť. Štandardne je to okolo 20 – 25 km za hodinu. Pokiaľ sa vám to zdá veľa, hľadajte eboardy s obmedzovačom rýchlosti. Ďalším dôležitým parametrom je výdrž batérie, respektíve dojazd na jedno nabitie. Tieto parametre väčšina výrobcov udáva na dospelého človeka s hmotnosťou 75 kg. Pri batérií si nezabudnite zistiť údaj o tom, ako dlho trvá nabitie doplna. Okolo 3 hodín a menej je ideál. No a v neposlednom rade si môžete vybrať z rôznych funkcií, ktoré jednotlivé elektroboardy ponúkajú. Sem patrí napríklad vodeodolnosť, uzamykateľný motor, eko režim, zabudované osvetlenie či diaľkové ovládanie.

Předchozí článekOlej na bradu – čo to je a prečo ho používať?
Další článekPotrebujete ochrániť objekt? IP kamery sa o to postarajú.