Fiat Fullback: spoľahlivý 4×4 parťák pre prácu aj voľný čas

0
613
"Padua, Italy - July 9, 2011: Fiat metallic logo on a car rear hood. Fiat Automobiles S.P.A. is an Italian automaker which produces Fiat branded cars since 1899. Shot in a public parking."

Nový pick-up Fiat Fullback prichádza do predajnej siete Srba Servis
Odolný automobil s korbou a mimoriadnymi schopnosťami v teréne, ktorý môžete používať každý deň aj na voľný čas? Donedávna išlo o nemysliteľnú kombináciu, pick-upy sú aj dnes často považované za primitívne a nekomfortné stroje. Nový Fiat Fullback modelového roku 2016 dokazuje, že aj táto kategória vozidiel dokáže okrem úžitkových vlastností potešiť svojho vodiča modernou komfortnou výbavou a skvelými jazdnými vlastnosťami na každý deň. V jeho robustnej karosérii sa skrýva moderný turbodiesel a vyspelý systém pohonu všetkých kolies, ktoré zaručia príjemnú jazdu po ceste a zároveň nezastaviteľnosť v teréne. Fullback je ako jeden z prvých pick-upov na svete poháňaný celohliníkovým motorom, jeho naftový štvorvalec so zdvihovým objemom 2,4 litra disponuje výkonom 150 alebo 180 koní. Radiť môžete sami šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo všetko nechať na päťstupňovom automate. Fullback sa môže pochváliť nájazdovým uhlom 30 stupňov, prechodovým uhlom 24 stupňov a bočným náklonom až 45 stupňov, jeho pohon všetkých kolies ľahko ovládate otočným voličom. Počas jazdy po bežnej ceste oceníte režim 2H, pri ktorom sú v rámci úspory paliva poháňané iba zadné kolesá. Režim 4H potom pripojí aj predné kolesá, v móde 4HLC je uzamknutý medzinápravový diferenciál pre lepšiu trakciu v teréne a najextrémnejší režim 4LLC potom aktivuje redukciu, vďaka ktorej Fullback zdolá aj tie najväčšie prekážky.

Vozidlo je ponúkané v päťmiestnej verzii Double Cab s dvoma pármi dverí a korbou o dĺžke 152 cm, alebo ako štvormiestny Extended Cab s jedným párom dverí a korbou o dĺžke 185 cm. Obe prevedenia majú ložnú kapacitu 1 tony a utiahnu príves s hmotnosťou 3,1 tony.

Saint John, New Brunswick, Canada – April 29, 2012: Fiat Logo and sign on a wall at a car dealership. Reflection of dealership slightly visible in Fiat sign. Fiat recently returned to the North American market with the popular Fiat 500 after a 27 year absence.

Vnútri sa vodič môže tešiť na bluetooth handsfree, multimediálny systém s navigáciou a dotykovou obrazovkou, bezkľúčové štartovanie či užitočnú parkovaciu kameru. Ocení tiež systém varovania pred opustením jazdného pruhu či funkciu Hill Holder, ktorá zabráni rozjazdu vozidla v kopci.

Úplne nové 4×4 Fiat Fullback modelového roku 2016 je už teraz k dispozícii v predajnej sieti Srba Servis. Jeho cena začína na mimoriadne výhodných 551 930 Sk bez DPH.


Na stránkach autotech24.sk môžete pohodlne nakúpiť použité náhradné diely na vozidlá Peugeot a Citroen ktoré dodáva autovrakovisko Peugeot a autovrakovisko Citroen.


Předchozí článekPorsche 550 Spyder „Little Bastard“
Další článekContinental si suverénne ide pre víťazstvo, odhalil nezávislý test pneumatík