Pandy nie sú, pýtajte sa budúci týždeň

0
613
Youth Olympic Village,Nanjing,Jiangsu Province,CHINA- DECEMBER 21,2017: The national flags of the world are waving in the wind on a sunny day

Krajina pánd Čína má problémy s produkciou aktuálne najslávnejšieho zástupcu tohto druhu medveďa, pandou Ping Dwen Dwen, ktorá je maskotom olympijských hier v Pekingu. Kvôli veľkému záujmu je Ping Dwen Dwen vypredaná a viazne aj zásobovanie.

„Vzhľadom na sviatky si vzalo veľa pracovníkov v továrňach dovolenku, čo narušilo dodávku tovaru,“ uviedol hovorca organizačného výboru hier Čao Wej-tung.

Ping Dwen Dwen je zobrazovaná s mávajúcou labkou a na korčuliach. V minulých dňoch sa kvôli nej tvorili pred obchodmi so suvenírmi veľkého radu. Niektorí ľudia čakali až tri hodiny, aby si maskota mohli kúpiť, a často odchádzali s neobstaranou. „Snažíme sa výrobu a zásobovanie koordinovať,“ povedal Čao Wej-tung.

Na sociálnych sieťach sa Číňania sťažujú, že panda nie je v predaji ani v e-shopoch. Na sieti Weibo je aktuálne hitom hashtag „Dwen do každej domácnosti“.

Zimné olympijské hry sprevádzajú sťažnosti športovcov

Zostávajúci čas Reklama: 0:29
Načítané: 0%Stav: 0%
V predvečer zimných olympijských hier Čína sľúbila svetu „efektívne, bezpečné a veľkolepé“ hry. Už po prvých dňoch ale organizátori čelia mnohým sťažnostiam zo strany športovcov a krajín, a to hneď na niekoľkých frontoch, píše britský The Guardian.

Švédi tvrdia, že podmienky v horách sú nebezpečne chladné. Poľská korčuliarka sa zverila, v akom strachu žije v pekinskej izolácii a ako „plače, až jej došli slzy“. Podľa Fínov je jeden z ich hokejistov bezdôvodne v covidovej karanténe. A Nemci? Tí sú frustrovaní, že v dejisku zjazdového lyžovania nie je k dispozícii teplé jedlo.

Od začiatku bolo jasné, že športovci v Pekingu budú čeliť problémom vzhľadom na to, že musia fungovať v systéme takzvaného uzavretého okruhu, ktorý im zakazuje opustiť dedinu inak ako kvôli tréningu, súťaži alebo návratu domov. Stále väčší počet športovcov ale teraz vyjadruje frustráciu a chodníky kvôli ďalším aspektom olympijských hier.

Nízke teploty sú na zimnej olympiáde samozrejmosťou. Ale švédska delegácia nalieha, aby sa preteky v behu na lyžiach konali v príhodnejšej dobe počas dňa. Prinútil ju k tomu prípad Fridy Karlssonovej, ktorá sa na konci skiatlonu na 7,5 km + 7,5 km triasla a nemala ďaleko ku kolapsu.

Podľa pravidiel Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) sa preteky rušia, pokiaľ klesne teplota pod mínus 20 stupňov Celzia. Keď Karlssonová v sobotu pretekala, bolo v Národnom bežeckom centre v horách Čang-ťia-kchou ležiacom 130 kilometrov severozápadne od Pekingu mínus 13 stupňov Celzia. Ale kvôli mrazivému vetru bola pocitová teplota oveľa nižšia.

Japan Olympic Museum is located next to the National Stadium, the two-floor Japan Olympic Museum is an informative and well-designed museum dedicated to both the history of the Olympics and Japan’s previous Olympic Games. The first floor is completely free: there’s an information video plus temporary exhibits – currently on display are the torches and official uniforms that will be used for the Tokyo 2020 Olympic and Paralympic Games.

„Existujú limity týkajúce sa mrazu, ale neviem, či sa do nich započítava aj vplyv vetra,“ povedal novinárom šéf švédskeho tímu Anders Byström. „Keď FIS povie, že je mínus 17 stupňov a fúka vietor, a pocitová teplota kvôli mrazivému vetru dosiahne mínus 35 stupňov Celzia, čo urobíte?“

Medzinárodná preprava pomôže doručiť všetko čo potrebujete.

Preto šéf švédskeho tímu vyzýva, aby sa utorkový závod žien v šprinte kvôli mrazivým teplotám presunul na skoršiu hodinu. „Skiatlon začal o 16. hodine a Fridu Karlssonovú zima úplne zničila. Nie je dobré, že je začiatok šprintu naplánovaný na ešte neskoršiu hodinu,“ dodal.

Medzitým sa poľská rýchlokorčuliarka na krátkej dráhe Natalia Maliszewská, ktorá musela vynechať sobotné preteky na 500 metrov, zverila, že po pozitívnom teste na covid-19 čelí v pekinskej izolácii strachu a neistote. „Už týždeň žijem v strachu a trpím neustálymi zmenami nálad,“ povedala Maliszewská. „Brečím, až mi dochádzajú slzy, a robím starosti nielen ľuďom okolo seba, ale aj sebe,“ dodala.

Maliszewská mala pozitívny test po prílete do Pekingu, ale po negatívnom teste bola z izolácie prepustená a mala v sobotu nastúpiť. Ale v noci ju prebudili s tým, že došlo k omylu. „Nejakí ľudia ma vytiahli z izby o tretej hodine ráno. Vraj prišla správa, že sa bohužiaľ pomýlili, že som riziková a nemali ma púšťať z izolácie,“ uviedla Maliszewská.

Předchozí článekStretnutie s Dánskom sa hokejistkám nepodarilo, v skupine si skomplikovali situáciu
Další článekNa Stretnutí hviezd mal najpresnejšiu mušku Aho, NHL sa v budúcej sezóne vráti do Európy