Na Stretnutí hviezd mal najpresnejšiu mušku Aho, NHL sa v budúcej sezóne vráti do Európy

0
601
Low angle view of hockey helmet, skates; gloves; stick and puck on ice with deliberate shallow depth of field on brightly lit stadium background and copy space. Fictitious stadium background was created entirely from scratch.

Fínsky útočník Sebastian Aho z Caroliny trafil v súťažnej súťaži pred Stretnutím hviezd NHL bez zaváhania všetky štyri terče a vyhral presnosť streľby v čase 10,937 sekundy. Najtvrdšiu strelu predviedol Victor Hedman, ktorý vypálil puk s rýchlosťou 166,1 kilometra za hodinu. Najrýchlejším korčuliarom sa stal prekvapivo Jordan Kyrou zo St. Louis (13,55 sekundy). Hokejovej šou sa nezúčastnil žiadny český hráč.

Stretnutie hviezd sa koná po ročnej odmlke. Na predchádzajúcom podujatí nechýbali David Rittich, Tomáš Hertl a David Pastrňák, ktorý pred tromi rokmi dokonca ovládol presnosť streľby. Tentokrát preukázal najlepšiu mušku Aho, hoci pri jednej rane odlomil z terča len malý čriepok.

Aho víťazstvom nadviazal na spoluhráčov Jaccoba Slavina, ktorý vyhral minule. „Hovoril mi, nech strieľam najrýchlejšie, ako môžem, a nech sa nestresujem tým, keď sa netrafím. Tým som sa riadil, ale predsa len to bolo trochu iné, pretože on si bral puky zo stredu, zatiaľ čo mne ich prihrávali. Bol som z toho trochu nervózny,“ priznal Aho.

Fínskemu útočníkovi sa priblížil najviac Jake Guentzel z Pittsburghu, ktorý sa v prvých troch pokusoch nemýlil, ale na posledný terč potreboval dva puky. Najpomalší bol paradoxne Leon Draisaitl z Edmontonu, druhý najlepší strelec sezóny.

Zostávajúci čas Reklama: 0:30
Načítané: 0%Stav: 0%
V tvrdosti streľby prekonal každý zo štvorice hráčov rýchlosť sto míľ za hodinu, rekord Zdena Cháru ale neohrozili (175 km/h). Hedman bol suverénny, vyhral by s oboma pokusmi.

Kyrou obišiel okruh len o 3,5 stotiny rýchlejšie ako druhý Adrian Kemp z Los Angeles. Trojnásobný víťaz tejto disciplíny Connor McDavid skončil až štvrtý (13,69 sekundy).

Veľmi originálne bolo všetkých päť aktérov v nájazdoch. Trevor Zegras z Anaheimu sa inšpiroval záverečnou scénou filmu Vybíjaná a nechal si zaviazať oči. Aj napriek tomuto hendikepu zamiešal vo vzduchu s pukom na hokejke, otočil sa okolo vlastnej osi a strelil gól. „Gibby (John Gibson) mi šatku dvakrát preložil, takže som vôbec nič nevidel. Mal som šialený strach, že spadnem, ale nakoniec to vyšlo,“ povedal Zegras.

Jack Hughes z New Jersey vhodil do kúzelníckej debny časti svojej výstroje a s pomocou zaklínadla vyčaroval svoju detskú verziu, ktorá sa tiež blysla podarenou fintou.

Alex DeBrincat z Chicaga si pozval na pomoc rozohrávača Las Vegas Raiders Dereka Carra a po jeho páse dopravil do bránky loptu na americký futbal. Kirill Kaprizov napodobňoval Alexandra Ovečkina vrátane oslavy gólu. S rovnakým úmyslom oslavoval v minulosti úspech P.K. Subban, keď stvárnil Jaromíra Jágra.

Víťazom sa ale stal Alex Pietrangelo, hoci prestrelil a ako jediný neskóroval. Zo šesťčlennej poroty, v ktorej sedeli aj Paul Coffey a Mark Messier, mu pomohol Jon Hamm. Herec a producent udelil domácemu zástupcovi 19 bodov, hoci desať bolo maximum.

V nájazdoch hráčom čelili Manon Rhéaumeová, prvá brankárka v NHL, a herec Wyatt Russell, ktorý v minulosti profesionálne chytal.

V kategórii série zákrokov sa sčítali zásahy oboch gólmanov z jednotlivých divízií a vyhrali Andrej Vasilevskij s Jackom Campbellom, ktorí zastavili deväť nájazdov v rade.

Zvyšné dve disciplíny sa uskutočnili mimo halu v Las Vegas. Organizátori nezapreli, že sa akcia koná v meste hazardu, a zaradili kartovú hru Oko berie. Všetkých päť hráčov dosiahlo pri paľbe pukom na karty 21 bodov av rozstrele vyhral Joe Pavelski z Dallasu, ktorý postupne zasiahol eso, kráľa, eso a kráľovnú.

Made in 3D professional hockey stadium arena in indoors stadium full of spectators

Aj na umelom jazere pri fontáne Bellagio hrala hlavnú rolu presnosť streľby. Z vytvoreného ostrovčeka na vode sa osem protagonistov triafalo na čas do bránky a kruhov. Do dvojčlenného finále postúpili jediní dvaja obrancovia v súťaži Roman Josi z Nashville a Zach Werenski z Columbusu, ktorý disciplínu vyhral. Tretia skončila Jocelyne Lamoureuxová-Davidsonová, ktorá získala s USA zlatú medailu na olympijských hrách v roku 2018.

NHL sa v budúcej sezóne vráti do Európy a sezóna začne aj v Česku
Budúca sezóna NHL bude rozohraná v Európe a zatiaľ neurčené zápasy základnej časti zámorskej hokejovej ligy budú na jeseň hostiť Česko a Fínsko. Navyše sa predtým odohrajú prípravné stretnutia vo Švajčiarsku a Nemecku. Bez ďalších podrobností to na tlačovej konferencii pred štartom víkendu All-Star Games v Las Vegas oznámil komisionár Gary Bettman.

Předchozí článekPandy nie sú, pýtajte sa budúci týždeň
Další článekV Pekingu oficiálne začali zimné olympijské hry