Rôzne typy vodovodných batérií: Ako si medzi nimi vybrať?

0
400

Staviate alebo prerábate kuchyňu či kúpeľňu? Tak v tom prípade sa určite obzeráte po vhodných vodovodných batériách, ktoré zlepšia nielen vizuál vášho bývania, ale aj jeho funkčnosť. Pri výbere však treba zohľadniť rôzne faktory ako typ, veľkosť, dizajn či funkcie. Keďže trh s vodovodnými batériami je čoraz väčší, možno máte zmätok v tom, po akej z nich siahnuť. Poďte sa pozrieť na dôležité parametre, ktoré by ste pri výbere mali zohľadniť.

Jedným z najviac používaných zariadení v každej domácnosti je práve vodovodná batéria. Preto sa skôr oplatí investovať do tých kvalitnejších, ktoré vydržia roky a nemusíte sa už po pár mesiacoch používania nervovať s ich opravou. Dôležité je, aby vodovodné batérie boli robustné a z kvalitného materiálu, no zároveň ľahko ovládateľné.

Do kuchyne či do kúpeľne?

V prvom rade musíte vedieť, či vyberáte vodovodnú batériu do kuchyne alebo do kúpeľne. Každopádne je lepšie vyberať si vždy z rovnakej série batérií, aby spolu štýlovo ladili. Pri dizajne myslite aj na to, že batéria bude pomerne dominantná voči ostatným kusom zariadení (umývadlo, drez, zrkadlo…), preto sa snažte, aby všetko spolu ladilo. Základné typy batérií sú:

  • Kuchynské batérie
  • Umývadlové batérie
  • Sprchové batérie
  • Vaňové batérie
  • Bidetové batérie

Ako chcete vodovodnú batériu ovládať?

Na výber máte niekoľko spôsobov ovládania vodovodnej batérie. Medzi najobľúbenejšie patria jednootvorové a dvojotvorové pákové batérie, no vybrať si môžete aj kohútikovú. V kuchyni sú v poslednom čase populárne batérie so spŕškou, respektíve s flexibilnou vysúvacou hadicou, ktorú môžete povytiahnuť a meniť typ prúdu. Medzi modernejšie vodovodné batérie patria dotykové či digitálne, ktoré disponujú modernými technológiami.

Ešte je dôležité spomenúť, že veľmi záleží na tom, ako chcete vodovodnú batériu namontovať. Na výber máte 3 základné typy, a to nástennú, ktorá sa montuje k obkladom, stojančekovú, ktorá sa montuje priamo na drez či umývadlo a napokon vodovodnú batériu, ktorá sa montuje pod omietku.

Na čo pri výbere ešte myslieť?

Vždy stavte na pevné, kvalitné a odolné materiály, aby ste batériu využívali čo najdlhšie. Medzi tie najlepšie patrí jednoznačne mosadz a nehrdzavejúca oceľ.

Ak si potrpíte aj na moderné vychytávky, investovať môžete do batérie so zabudovanou technológiou na úsporu vody či do batérie, ktorá sama reguluje presnú teplotu vody. Poprípade stavte na vodovodné batérie so senzorom, ktoré sa ovládajú jednoduchým pohybom ruky.

Předchozí článekTieto moderné autá sa aktívne vyrábajú na Slovensku. Čo na nich poviete?
Další článekPrilba ako módny doplnok. Ochráňte svoje zdravie štýlovo