Potrebujete ochrániť objekt? IP kamery sa o to postarajú.

0
284

Vlastníte firmu a chcete, aby každá časť pozemku bola pod drobnohľadom kamier? Chcete vedieť, či vám sused chodí do záhrady? IP kamery sú pre vás to pravé. Ich schopnosť je zachytiť video a audio vo vysokom rozlíšení, a posielať to priamo na internet, odkiaľ si môžete odsledovať dianie na pozemku prakticky odkiaľkoľvek. Okrem toho ponúkajú aj pokročilé funkcie ako ovládanie na diaľku, detekcia pohybu a podobne. Prečo by ste ich mali mať aj vy? Dozviete sa v článku.

Zlepšujú produktivitu

Pracujú pre vás zamestnanci vo firme a nechcete aby sa ulievali? Nepotrebujete na to žiadneho vedúceho. Dobre umiestnené IP kamery vám prezradia kam a koľko zamestnancov si chodí na nedovolené pauzy. Okrem toho vidíte spôsob akým pracujú, vďaka čomu dokážete zefektívniť ich činnosť. Tieto kamery sú dokonca lacnejšie v porovnaní s tým, koľko by vás vyšiel kompletný kamerový systém.

Typy IP kamier

Každá IP kamera je špeciálna a preto sa delí na viacero druhov. Napríklad bezdrôtové kamery poskytujú obraz len na základe Wi-Fi signálu. 360-stupňové IP kamery zasa dokážu zaznamenávať obraz v 360-stupňovom úhle. Termálne IP kamery zachytávajú teplo, vďaka čomu sú skvelou voľbou aj v nočných hodinách. Špeciálna kategória sú IP kamery, ktoré sú osadené v kryte, na základe toho zlodej nevie zistiť, ktorým smerom kamera sníma obraz.

Ako vybrať IP kameru?

Na začiatok si musíte ujasniť niekoľko požiadaviek. Akú od kamery očakávate kvalitu videa? Musí to byť v 4K alebo vám stačí 1080p? Čím lepšia kvalita, tým vyššia cena. Je pre vás dôležité, aby IP kamera dokázala dobre zachytiť obraz aj v zlom svetle? Kam by sa mal ukladať záznam na cloud alebo SD kartu? Chcete kameru integrovať so zvyškom bezpečnostného systému? Tieto otázky vám pomôžu nájsť tú správnu IP kameru pre vás.

Předchozí článekPremýšľate nad elektrickým longboardom? 5 výhod, o ktorých musíte vedieť
Další článekTieto moderné autá sa aktívne vyrábajú na Slovensku. Čo na nich poviete?