Chcete prekvapiť ženu či dcéru? Venujte jim kvalitný a pekný dámsky bicykel

0
17

V dnešnej dobe je možné kúpiť svojej drahej polovičke, dcére i vnučke kvalitný dámsky bicykel bez toho, aby bolo nutné zdĺhavo hľadať. Stačí navštíviť skúsený a rokmi preverený obchod s cyklo tovarom, kde ponúkajú len spoľahlivé a kvalitné bicykle, či už sú za vyššiu alebo nižšiu cenu. Takým je e-shop Bikero.sk.

Dámske bicykle sú pre ženy pohodlnejšie ako pánske

Dôvodov, prečo by mala mať žena svoj dámsky bicykel, je mnoho. Bohužiaľ v mnohých rodinách platí, že sa bicykle dedia, alebo sa používa „univerzál“ v podobe klasického pánskeho horského bicykla. Pritom žena, ak sadne na dámsky bicykel, spozná hneď veľké rozdiely.

Telo žien je inak anatomicky tvarované, a tak sa výrobcovia kvalitných bicyklov plne prispôsobili. Pre ženy znamená taký bicykel pohodlnejšiu jazdu, a to aj vtedy, keď jazdia na dlhé trasy. Ženy sú spravidla menšie, ľahšie, majú aj dlhšie nohy a širšiu panvicu ako páni, a tiež ich odlišujú kratšie prsty. To sú pritom najdôležitejšie body, ktoré boli pri navrhovaní ženských bicyklov zohľadnené.

Odlišnosti majú dámske bicykle mnohé. K tým najzjavnejším patrí odlišná veľkosť rámu, ale rozdiel je aj v tom, že je rám dámskych bicyklov kratší, má väčší sklon, čo ženám dovoľuje lepší dosah na riadidlá, ktoré sú tiež kratšie.

Dámsky bicykel má mäkšie sedlo a rukoväte, aby bolo minimalizované riziko vzniku nepríjemných a bolestivých otlakov. U dámskych bicyklov nájdete aj zvýšený predstavec, ktorý umožňuje stabilnejšie ovládanie bicykla. Kratšie kľučky na dámskych kolesách umožňujú lepšie natiahnutie nôh pri jazde. Ak si nie ste istí, ktorý bicykel vybrať, nechajte si od odborníkov poradiť. Sú nestranní a poradia každému individuálne.

K dostaniu sú aj dámske elektrobicykle, rovnako ako pánske a v predaji už sú dokonca aj elektrobicykle detské. Vyberte si a urobte vašim blízkym radosť, či už len tak, napríklad k narodeninám alebo ako odmenu za pekné vysvedčenie.

Předchozí článekAko vybrať tie najlepšie stoličky na záhradu
Další článekAko si vybrať ideálny kuchynský drez: Materiály a dizajn