Stmieva sa čím ďalej skôr. Máte pripravené vhodné svetlá do auta?

0
95

Daždivá jar, zatiahnutá jeseň, zimné večery aj výlety v horúcich letných nociach. Bez kvalitných a dobre fungujúcich autožiaroviek to jednoducho nejde. A rovnako tak bez aspoň bez jednej žiarovky náhradnej – jeden nikdy nevie, kedy tá súčasná doslúži. Poradíme vám s výberom vhodnej žiarovky do vášho auta.

Kvalitná autožiarovka by mala mať hlavne správnu veľkosť, dlhú životnosť a predovšetkým skvelú svietivosť. Na e-shopech nájdete žiarovky presne takých parametrov, v rôznych veľkostiach i variantoch pre väčšinu áut na slovenských cestách. Xenóny, LED žiarovky, úsporné žiarovky či cenovo výhodné balenia po viacerých kusoch – stačí preskúmať ponuku.

LED žiarovky

LED autožiarovky sa od svojich predchodcov líšia predovšetkým tým, ako nakladajú s energiou. Zatiaľ čo klasické autožiarovky vydajú väčšinu energie do tepla a len približne 10% na osvetlenie, LED žiarovky sú na tom výrazne lepšie. Aj keď je ich obstarávacia cena o niečo vyššia, nie je potrebné ich tak často meniť. A čo je najdôležitejšie, skvele svieti. V ponuke nájdete široký výber s najrôznejšími druhmi pätíc aj farbou svetla. Na e-shope Autodoplnky-obchod.cz nájdete aj kúsky so zabudovaným osvetlením CAN-BUS rezistorom. Ten zaistí, aby pri výmene nedošlo k hláseniu riadiacej jednotky o prasknutej žiarovke.

Xenónové výbojky

Jazda v nízkej viditeľnosti sa nezaobíde bez dostatočného. Práve kvalitná xenónová výbojka sa postará o bezproblémovú jazdu aj tou najtemnejšou nocou. Jej svietivosť je totiž výrazne silnejšia ako pri štandardných halogénoch – až o 70 %. V ponuke nájdete xenóny rôznych typov pätíc pre väčšinu štandardných áut na slovenských cestách. Pokiaľ nie je povedané inak, v balení sa vždy nachádza jedna žiarovka – odporúčame ale vždy meniť celý pár.

Servisné krabičky žiaroviek

Keď sa niečo má pokaziť, pre istotu sa väčšinou pokazí aj to ostatné. Pri aute to navyše platí dvojnásobne. Takmer všetky komplikácie spojené so svetlami našťastie vyrieši praktická servisná krabička. Vyhorené žiarovky ani prasknuté poistky už nebudú problém. Servisný box 12V žiaroviek nájdete na Autodoplnky-obchod.sk v podobe elegantného kufríka na univerzálne použitie. Pripravené sú varianty pre rozdielne typy pätíc pre väčšinu áut na slovenských cestách, na modely Škoda sú dokonca v ponuke boxy špeciálne.

Cúvacia žiarovka

Hlavný rozdiel oproti ostatným žiarovkám je, že pri cúvaní vozidla vydáva varovný zvukový signál. K dispozícii je univerzálna cúvacia žiarovka pre automobily s napájacím napätím 12 V a žiarovkou spätného svetla s päticou BA15s

Předchozí článekAdiabatické chladenie: Nebojte sa rizika kontaminácie baktériou Legionella
Další článekMáte doma málo miesta? Kúpte si umelý vianočný stromček v malom rozmere, ktorý bude aj tak kúzelný