Servis automatickej prevodovky a jeho dôležitosť v rámci vozidla

0
438

Automatická prevodovka patrí medzi dôležité súčasti moderných áut. Dokáže zabezpečiť plynulú zmenu prevodových stupňov a umožňuje tiež aj efektívnu a čo najviac komfortnú jazdu. Automatická prevodovka si podobne ako iné mechanické systémy vyžaduje aj pravidelnú údržbu a servis. Ako na to?

Aby automatická prevodovka fungovala čo najviac správne a poskytovala v rámci vozidla optimálny výkon, musí byť pravidelne servisovaná a kontrolovaná. Servis automatickej prevodovky je mimoriadne dôležitý. Čo všetko by mal obsahovať, aby dokázal predĺžiť životnosť vášho vozidla? Aké sú faktory, ktoré ovplyvňujú automatickú prevodovku a jej správne fungovanie? Na to všetko sme sa pozreli bližšie v nasledujúcich riadkoch tohto článku. Tak, poďme sa na to spoločne pozrieť!

Výmena prevodového oleja

V prvom rade je mimoriadne dôležitá pravidelná výmena prevodového oleja. Prevodový olej je totiž životným prostredím automatickej prevodovky. Dokáže zabezpečiť mazanie a chladenie jej vnútorných komponentov. Časom sa však olej zvykne opotrebovať a stráca tak aj svoje schopnosti. Pravidelná výmena prevodového oleja je nevyhnutná, aj čo sa týka udržania správnej funkcie prevodovky a minimalizácie jej opotrebovania. Výrobca daného vozidla tak vždy stanovuje odporúčané intervaly výmeny oleja, ktoré by mali byť dodržané.

Diagnostika a oprava porúch

Pri výskyte problémov s automatickou prevodovkou je dôležitá okamžitá diagnostika a oprava. Niektoré z najčastejších problémov s prevodovkou zahŕňajú aj nepravidelné posúvanie prevodových stupňov, stratu výkonu, nadmerný šmyk alebo neobvyklé zvuky. Kvalifikovaný mechanik je schopný tieto poruchy identifikovať a zároveň na základe nich vykonať aj potrebné opravy. Vďaka tomu sa bude vedieť predísť ďalším komplikáciám, problém a poruche automatickej prevodovky. 

Předchozí článekAko si vybaviť leasing a havarijné poistenie auta?
Další článekParfémy nemusia stáť veľa. Stačí si ich vedieť správne vybrať