Ako si vybaviť leasing a havarijné poistenie auta?

0
406

V dnešnej dobe už takmer každý človek uprednostní auto pred hromadnými prostriedkami dopravy. Pred kúpou auta je dobré rozhodnúť sa aj pre jeho havarijné poistenie. Ako si vybaviť leasing vozidla a kto poskytuje najlepšie havarijné poistenie? 

Nie každý si môže dovoliť kúpu nového auta financovať naraz zo svojich úspor. V tom prípade je dobré využiť leasing vozidla, ktorý ponúkajú mnohé banky a nebankové spoločnosti. 

Leasing vozidla je dostupný aj pre dlžníkov

Pokiaľ chce mať človek pri kúpe auta čo najmenej administratívy a dokladovania, môže zvoliť buď klasické pôžičky spotrebného typu alebo aj leasing na auto, ako napriklad Opel Crossland

Keď sa povie leasing, myslí sa tým spôsob financovania auta. Majiteľom auta nie je žiadateľ, ale leasingová spoločnosť. Majiteľom auta sa človek stáva až po zaplatení poslednej splátky, čiže vlastní auto po leasingu.

Podmienky leasingu na auto sú na dokladovanie prísnejšie a napríklad podnikateľ, živnostník alebo SZČO si bez doloženia príjmu väčšinou leasing nevybaví. Leasing vozidla aj pre dlžníkov ponúka len málo spoločností. Väčšina nebankoviek totiž overuje, či sa žiadateľ o leasing vozidla nenachádza v registri dlžníkov. 

A ako vybaviť leasing na auto s nulovou akontáciou? Stačí využiť akciu u predajcu a zároveň preukázať svoju dostatočnú bonitu, čiže najmä schopnosť splácať aj vyššiu sumu, ktorá priamo súvisí s tým, že klient nevkladá prvú zvýšenú splátku.

Online pôžička bez telefonovania na financovanie kúpy auta

Online pôžičky sú formou finančnej pomoci, ktorá umožňuje dlžníkom požičať si peniaze cez internet. Predstavujú pohodlný a rýchly spôsob, ako sa v prípade potreby dostať k finančným prostriedkom, ktoré možno použiť na rôzne účely.

Online pôžičky možno využiť na kúpu alebo opravu vozidla, rekonštrukciu bývania, rodinnú dovolenku alebo splatenie iných, existujúcich záväzkov.

Pôžičky online bez telefonovania sa dajú získať napríklad v známej internetovej banke mBank. Medzi inými ponúka táto banka aj jednu z najvýhodnejších pôžičiek, ktorá sa dá vybaviť jednoducho aj cez mBank internet banking. 

Aké výhody prináša mPôžička Plus od spoločnosti mBank?

 • výška pôžičky od 350 € do 40 000 €
 • doba splatnosti od 12 do 96 mesiacov
 • úrok od 4,99 % p. a.
 • bez poplatkov za uzavretie
 • pôžička online a peniaze ihneď na účet
 • osoba musí mať stály príjem

Viac informácií o finančných a poisťovacích produktoch možno nájsť na https://www.ifinancie.sk/.

Havarijné poistenie auta – porovnanie

Havarijná poistka na auto zabezpečuje úhradu škody, ktorá pri nehode vznikla na automobile klienta, pričom nezáleží, či bola nehoda zavinená klientom alebo inou treťou osobou. Slovenský trh ponúka hneď niekoľko komerčných poisťovní, ktoré ponúkajú širokú škálu poistení. Spravidla ide o tieto poisťovne:

 • Allianz
 • ČSOB
 • Generali Slovensko
 • Kooperativa
 • Union
 • UNIQA
 • Wüstenrot

Mnohé z týchto poisťovní ponúkajú svojim klientom výhodné balíčky. Ide o takzvané balíčky, ktoré zahŕňajú povinné zmluvné poistenie a havarijné poistenie v jednom.

Ktorá poisťovňa vyhráva pri porovnaní havarijných poistení auta? Každá ponuka má svoje plusy, ale aj svoje mínusy. Niektoré poisťovne ponúkajú havarijné poistenie len pre osobné autá, zatiaľ čo ďalšie svoju ponuku rozšírili o poistenie nákladných áut a motocyklov. Pre každého motoristu je atraktívne niečo iné. 

Předchozí článekUšetrite na dovolenke vďaka cashbacku Plná Peňaženka!
Další článekServis automatickej prevodovky a jeho dôležitosť v rámci vozidla