Parfémy nemusia stáť veľa. Stačí si ich vedieť správne vybrať

0
529

Parfém nás oblieka rovnako ako oblečenie a skrášľuje tak, ako dobrý make-up. Rozhodne by mal byť v našej výbave. A nie jeden. Je dobré mať ten svoj, obľúbený, nenásilný, s ktorým si nás naše okolie vždy spojí. Ale dopriať si môžeme aj ďalšie, ktoré spojíme s konkrétnym outfitom, ročným obdobím, s určitými udalosťami, alebo len s konkrétnou náladou. Lenže ako pri nákupoch parfumov netýrať našu peňaženku?

Tieto módne doplnky a kozmetika v jednom – parfémy, nie sú vôbec lacnou záležitosťou. Vedia pekne vyprázdniť náš účet a často nás nútia sa tejto kozmetike dokonca vyhýbať. Lenže je to len nesprávnym prístupom. U parfumov nás často fascinujú flakóny. Tie však nikto nevidí a vystavovať by sme ich vlastne nemali ani doma. Patria do chladu a do tmy, takže si ich krásu naviac ani neužijeme. Sústrediť by sme sa mali vždy na vôňu. A tá nás nemusí stáť toľko, ako originálny predražený značkový parfém. Pritom vôňa môže byť ešte kvalitnejšia – rovnako voňať, ale dlhšie vydržať. Vsaďte na alternatívne parfémy inšpirované tradičnými parfumovými značkami.

Oblečte sa do luxusu lacnejšie

Dámsky parfém je súčasťou dámskeho šatníku. Často však zaňho utratíte viac ako za samotné oblečenie. Ak však stavíte na kvalitné alternatívne parfumy, môžete si ich dovoliť viac a pri výrazne nižších nákladoch. Nejde o podvod? Určite nie. Vôňu si totiž nie je možné patentovať a môže ju vyrobiť ktokoľvek v rovnakom zložení. A nič ako tajné esencie neexistuje.

V parfumárskom priemysle sú všetky zložky parfumov známe a odhaliť ich dokážete pomerne jednoduchým chemickým rozborom. Preto si je možné kúpiť aj tie najlepšie vône za omnoho lacnejšie. Existujú totiž ich alternatívy. Nie sú vôbec menej kvalitné, často práve naopak, pretože môžu obsahovať ingrediencie zachovávajúce dlhšie pôsobenie vonných látok. To, o čo prídete, sú flakóny. Ale pokiaľ si kupujete vôňu skutočne pre vôňu, ten značkový určite nepotrebujete. Naviac, nie vždy je flakón tak uhrančivým. Pokiaľ ide o pánsky parfém, tam je to jednoznačné.

Předchozí článekServis automatickej prevodovky a jeho dôležitosť v rámci vozidla
Další článekAko si vybrať ten najlepší proteín práve pre vás?