Aj muži majú problém s pleťou

0
558

Ak si myslíte, že problémy s pleťou majú len ženy mýlite sa. Páni rovnako ako ženy majú problémy s akné, suchou či citlivou pleťou. Nedostatok hydratácie a tvorba vrások sa týka aj mužskej časti populácie. Rozdiel je len v tom, že muži o tomto probléme tak často nehovoria aj keď majú na to dobrý dôvod – holenie.

Mužská pokožka je približne o 20% hrubšia ako pokožka žien. Rozdiel je aj v starnutí. Kým ženská pleť starne postupne muži majú dlhší čas pleť bez vrások. Je to aj vďaka tomu, že ich koža je hrubšia a teda v nej majú viac kolagénu a elastínu. Nedostatok týchto látok sa prejaví na ich pleti až neskôr ale o to viac a rýchlejšie.

Muži a akné

Mužská pokožka má viac mazových žliaz a aj pórov. Ich pleť je tak podstatne mastnejšia než ženská. Z toho dôvodu je ich pokožka náchylnejšia na tvorbu akné.

Holenie a akné

Ako sa zbaviť akné ak sa chcem oholiť? Problém, ktorý trápi mnoho mužov. Pokiaľ chcete mať hladkú pleť je vhodné oholiť sa žiletkou. Pokiaľ ale v ceste žiletky stojí biely pupáčik môže byť otázne ako sa oholiť.

Jedna z možností je biely pupáčik vytlačiť. Aj keď sa to neodporúča môže to byť riešenie. Pri vytláčaní si dajte pozor a dodržujte pár pravidiel.

Pupáčik vytláčajte čistými umytými rukami. Použite na to servítku alebo čistú vreckovku. Vytlačte len biely časť pupáčika a viac netlačte. Hneď ako skončíte vydezinfikujte miesto, napríklad Alpou a následne naneste na pokožku produkt, ktorý pleť hydratuje. Po chvíľke sa môžete oholiť.

Druhým spôsobom je použiť vhodný gél na holenie. Dobré je vybrať si priesvitný, nepenivý gél na holenie. Budete tak vidieť kde máte vyrážky a môžete sa im pri holení vyhnúť.

Vhodná kozmetika

Výber vhodnej kozmetiky na pleť so sklonmi k akné vám pomôže zmierniť, prípadne sa úplne zbaviť akné. Určite nepoužívajte kozmetiku na akné, ktorú používa vaša partnerka. Medzi mužskou a ženskou pokožkou je rozdiel a presne tento rozdiel zohľadňujú aj výrobcovia kozmetiky.

Zaobstarajte si pánsku kozmetiku na mastnú alebo aknóznu pleť. Nezabudnite ani na balzam po holení, ktorý pokožku upokojí. Používaním tohto produktu môžete minimalizovať množstvo ďalších problémov, ktoré spôsobuje práve holenie.

Předchozí článekNietzsche a nacizmus
Další článekPrečo veľa milovníkov espressa dáva prednosť pákovému kávovaru?