Prečo veľa milovníkov espressa dáva prednosť pákovému kávovaru?

0
111

Pokiaľ patríte medzi milovníkov kávy, s veľkou pravdepodobnosťou ste už niekedy zvažovali investíciu do kávovaru. Súčasný trh je však rozmanitý, a preto je niekedy ťažké zorientovať sa, čo vlastne jednotlivé modely poskytujú, a hlavne vedia. Jednou z otázok, ktorá sa často objavuje, je, či sa oplatí investovať do pákového kávovaru.

Síce v súčasnosti dominujú predovšetkým automatické kávovary, ale milovníci pravého espressa siahnu skôr po pákovej alternatíve.

Pákový espresso kávovar

Chcete si vychutnať silné espresso, ktorého vôňa sa bude ľanúť celým bytom? Občas dostanete chuť na kávu s mliečnou penou, prípadne iný horúci nápoj? V takom prípade vás po všetkých stránkach nadchne stroj zvaný PRESIDENT. Vybavené je vysoko výkonným tlakovým čerpadlom 19 barov, ďalej potom aj plochou na nahrievanie šálok a tryskou na prípravu mliečnej peny. Pákové kávovary uvarí kávu do dvoch šálok naraz.

Kanvica na kávu a čaje

Svoje opodstatnené miesto v domácnosti má aj kanvica na kávu a čaj. Pokiaľ vám nehovorí nič metóda prípravy za studena zvaná cold brew, je na čase zaobstarať si túto kanvicu. Dosiahnete pri káve i čaji unikátnu jemnú chuť.

Kanvica má odnímateľné dno na jednoduché a rýchle čistenie. Svojimi rozmermi nezaväzí v chladničke a špičkový materiál, z ktorého je kanvica vyrobená, má na svedomí dlhú životnosť.

Vo výbave by vám ešte nemali chýbať elegantné šálky na kávu, s ktorými bez ostychu pohostíte aj návštevu. Záleží na tom, akú kávu si chcete uvariť. Pre espresso sa používa objem 0,08 l, cappuccino zase potrebuje aspoň 0,2 l. Mnoho spoločností má vo svojom produktovom portfóliu rôzne tvary, a to ako samotných šálok, tak aj tanierikov.

Předchozí článekAj muži majú problém s pleťou
Další článekOdlietate z Viedne na dovolenku? Na letisko vás odvezie spoľahlivé taxi