5 tipov, s čím kombinovať TENISKY (a nasledovať svetové módne trendy)

0
673
Rome, Italy - April 30, 2015: A leather shop in Rome, Italy displays a wide selection of colorful tennis shoes for sale.

Tenisky nemusíte nosiť zďaleka len k džínsom a mikine. Dôkaz? Stačí sa pozrieť, čo nosia muži v „laboratóriách“ svetovej módy, ako sú New York, Miláno či Tokyo. Tam všade sneakers zažívajú renesanciu, a to v symbióze nielen s casual outfitmi, ale napríklad aj s formálnym oblekom. Znie to divne? Možno. Ale vyzerá to skvele (a dámy tlieskajú). Poďte sa s nami o tom presvedčiť.

Tip #1: S kabátom
Ku kvalitnému, formálnejšiemu kabátu nemusíte nutne mať vždy „povinné“ kožené poltopánky a elegantné nohavice – skvelý dojem urobíte aj v skinny džínsoch alebo menej formálnych chinos nohaviciach. Poltopánky s kľudom (a vedomím, že sa z vás stáva priekopník svetového štýlu v ľahko zatuchnutej českej kotline) nahraďte teniskami klasického tvaru – a ideálne v bielej farbe. Odporúčanie: presne také sú napríklad tenisky Adidas, konkrétne napríklad model adidas Stan Smith.
Tip #2: S chinos nohavicami
Chinos a tenisky sa k sebe majú ako jahody a šampanské – obe ingrediencie sa perfektne dopĺňajú a vzájomne násobia (v tomto prípade vizuálny) zmyslový zážitok. Nebojte sa tenisky v tejto kombinácii naplno „priznať“ a chinosky si kúpte buď kratšie, alebo ich odhrňte a odhaľte tak oblasť členku. V tomto prípade môžete siahnuť aj po športovejších modeloch reprezentovaných značkou New Balance, alebo siahnite po teniskách Vans.
Tip #3: All-in-one-colour
Obliecť sa od hlavy po päty do jednej farby (prípadne do jej rôznych odtieňov) je v súčasnosti jedným z najpopulárnejších trendov. Ideálnou farbou je potom čierna. Hodí sa pre všetky typy postavy a ku každej príležitosti (snáď okrem svadby), opticky zoštíhľuje, je elegantný a nemusíte riešiť každú mikrošmuhu. Ak ste rebel, kombinujte tenisky s krivákom alebo bomberom, ak chcete byť skôr za elegána, oblečte k nim elegantné nohavice a dobre strihané sako.
Tip #4: K obleku
Ultrakonzervatívca táto správa nepoteší: tenisky nosené k perfektne strihanému, ideálne na mieru šitému obleku práve valcujú móla, kluby aj ulice v New Yorku, v Miláne a ďalších výkladných skriniach svetovej módy. Ovšem pozor: pri tejto kombinácii všetko stojí a padá s výberom topánok. Na ochodené, športové alebo výstredné a farebné tenisky rovno zabudnite a vyberte si k obleku tenisky čo najklasickejšieho tvaru. Doma môžete nechať aj košeľu a nahradiť ju priliehavým basic trikom. A potom hurá do ulíc vychutnávať si obdivné pohľady okoloidúcich dám!

Pair of new white sneakers isolated on white background.

Tip #5: Extravagantný outfit vďaka hi-tech teniskám
Odváženému šťastiu praje. A platí to aj pre situácie, keď sa chcete maximálne odlíšiť a ukázať všetkým, že váš štýl nie je niečo, čo si necháte diktovať od iných. Máte v šatníku rozdrbané slimky, bomber alebo kusy s predĺženou dĺžkou? K nim sa parádne hodia tenisky typu Nike Huarache, Puma Tsugi, Puma B.O.G. Limitless a podobné úlety.
Zvyšok je na vás. Vymýšľajte, kombinujte, objavujte – a pomôžte nám zo Slovenska urobiť zase o niečo štýlovejšie miesto.


Svět sportu a fitness je trendy, a proto na sportli katalogu vybíráme vhodný sortiment na na posilování a cvičení.Hledáte inspiraci pro vytvoření vlastního claimu či sloganu?. Poradíme vám.


Předchozí článekNovinka v estetickej stomatológii: bielenie zubov Super Whitening
Další článekAko nakupujú slovenskí muži na internete