Ako nakupujú slovenskí muži na internete

0
583
Men using laptop computer at work. Online shopping, internet banking concept

Nová éra výberu oblečenia
Na internete najviac nakupujú muži vo veku do 35 rokov. Každý rok sa zvyšuje počet tých, ktorí sa neboja nakupovať oblečenie. To bolo až donedávna parketou českých žien. A prečo sa situácia zmenila? Páni oceňujú na nákupoch online predovšetkým pohodlie. Nemusí si nič skúšať v kabínkach uprostred zle klimatizovaných obchodov, ani dlho vyberať tovar na stojane. Jednoducho sa pozrú, zaškrtnú veľkosť a tovar si nechajú poslať do práce, domov alebo si ho vyzdvihnú osobne.

Muži vyhľadávajú jasné a intuitívne e-shopy
Okrem oblečenia, obuvi a doplnkov kupujú slovenskí muži na e-shopoch najviac elektroniku. Na rozdiel od žien, ale pri týchto nákupoch trávia viac času študovaním parametrov výrobku, porovnávaním a prečítaním recenzií. Najčastejšie chodia na internet z mobilných zariadení, ktoré majú neustále pri sebe. Mobilný internet sa stáva nepostrádateľným. Optimalizácia pre mobily a tablety tvorí v dnešnej dobe základ úspechu internetových obchodov. Muži častejšie vyžadujú jasné a intuitívne kroky, ktoré ich na e-shope dovedú až k poslednému kroku-nákupu. 10% môžem potom očakáva, že im predajca doručí tovar do 24 hodín.

Kam za lacným internetom
Páni si na internete často prezerajú aj autá a hľadajú k nim diskusie a recenzie, aby im pomohli v rozhodovaní. Automobily si ale kupujú v klasických kamenných predajniach. Na chytrých telefónoch potom okrem nákupov sledujú videá alebo trávia čas na sociálnych sieťach. Hlavne pri sledovaní videí sa oplatí neobmedzený mobilný internet. Operátori sa v súčasnosti predbiehajú s výhodnými ponukami neobmedzených dát a voľných minút. Na porovnanie mobilného internetu slúži online kalkulačka, ktorá ukáže najvýhodnejšie ponuky za bezkonkurenčnú cenu.


Rady a tipy ako si zariadiť byt či aký nábytok vybrať si prečítajte v magazíne o bývaní.


Předchozí článek5 tipov, s čím kombinovať TENISKY (a nasledovať svetové módne trendy)
Další článekAko začať podnikať: Vlastná firma do 24 hodín