4 kroky k hladkému oholeniu

0
451

Pre niekoho každodenná banalita, pre iného večný boj končiaci s nevzhľadnými vyrážkami. Udržiavanie hladkej pokožky môže byť skutočne otravné. Nemusíte ale hneď rezignovať a zapustiť strnisko. Dajte holeniu ešte jednu šancu a vyskúšajte nasledujúci postup.

  1. Venujte čas príprave

Rýchle „očvachtanie“ tváre čistou vodou a poď ho na penu… pribrzdite. Hoci sa tomu veľa chlapov stále vzpiera, pánske pleťové prípravky môžu mať svoje opodstatnenie. Obzvlášť v prípade, ak má vaša tvár sklony k podráždeniu už len pri pohľade na čepele žiletky. Práve vtedy je ako prvý na ťahu čistiaci gél, ktorý vás zbaví nečistôt a nadbytočného mazu. Účinnejšie ako by to dokázala hoci aj tá najčistejšia pramenitá voda.

Podobným spôsobom funguje pleťový peeling, ktorý ale okrem povrchových nečistôt zmetie z vašej kože aj odumreté bunky. Pozor – táto metóda môže byť pre niektoré „fajnovejšie“ tváre trochu drastická. Patríte k šťastlivcom, ktorých tvár aj po puberte zdobí akné? Podobnému obrusovaniu kože sa v takom prípade radšej vyhnite.

Na dôkladne očistenej pokožke by nemalo zostať nič, čo by mohlo pri samotnom holení naštartovať zápalové procesy. Je čas posunúť sa k druhému kroku.

  1. Výber vhodnej (nielen) peny

Rozhoduje u vás pri výbere peny na holenie cena? Verte, že nie je pena ako pena. Skúste zvážiť aj ďalšie kvality, ktoré vami vyvolený prostriedok ponúka. Stávkou na istotu je zamerať sa na prípravky s extra hydratačnými vlastnosťami. Lacné peny na holenie môžu obsahovať neprimerané množstvo alkoholu, ktorý pleť vysuší a na pamiatku jej ponechá neželané škrabance a vyrážky.

Vhodnou alternatívou na citlivú pleť môže byť mydlo na holenie. Presne také, ktoré pravdepodobne s obľubou používali vaši starí otcovia. S pomocou vhodného štetca sa z mydla vytvorí bohatá pena, ktorá na vašej tvári vytvorí potrebnú ochrannú bariéru.

Spomínané pomôcky, a mnoho ďalšieho, nájdete aj v e-shope Notino.sk. Ak vás predsa len stále mátajú obávané cenovky, nezabudnite pri nákupe použiť Notino zľavový kód.

  1. Zručná práca so žiletkou

Po nanesení a chvíľkovom pôsobení peny na holenie alebo mydla je načase siahnuť po žiletke. Dôležitá je pritom jej ostrosť. Tupé čepele si určite nevystačia s jedným svižným ťahom a opakované prechádzanie žiletkou po tom istom mieste môže byť pre kožu problém. Investujte do kvalitných viacčepieľkových žiletiek alebo vyskúšajte rokmi overenú klasiku v podobe holiacich britiev. Manipulácia s nimi si bude zo začiatku vyžadovať trpezlivosť, ale výsledok bude stáť za to.

Manipuláciu však nepodceňujte ani so žiletkou. Pre holenie vo všeobecnosti platí niekoľko univerzálnych pravidiel, na ktoré je dobré myslieť. Pokožku držte vždy napnutú. Fúzy holte ideálne v smere ich rastu. Vyhýbajte sa prehnanému tlaku, obzvlášť vtedy, keď na holenie používate britvu. A nakoniec, čepele nezabúdajte po každom ťahu opláchnuť čistou vodou.

  1. Holením to nekončí

Keď si myslíte, že v tomto bode už máte celú oštaru konečne za sebou, sklameme vás. Vaša koža je totiž po holení extrémne citlivá na vonkajšie podnety a priam volá po vhodnom ošetrení. Je čas na ďalšiu kozmetiku. Vhodne zvolené vody a krémy ošetria mikroskopické trhliny, ktoré po sebe holenie, aj to najšetrnejšie, zanechá.

Prípravky na citlivú pleť sú obohatené o prírodné zložky, ktoré podporia regeneráciu pokožky a expresne jej dodajú ďalšiu potrebnú dávku hydratácie. Samozrejmosťou je príjemná vôňa, ktorou určite nepohrdnete nielen vy, ale ani vaša partnerka.

Aby vaša koža lepšie odolávala zaťažkávajúcim skúškam pravidelného holenia, doprajte jej aj vnútornú vzpruhu. Pomôcť vám môže už len pravidelné užívanie na pohľad nenápadného zinku. Všetko potrebné na jednom mieste nájdete na internetovej stránke lekárne Dr.Max. Použite Dr Max zľavový kód a užite si nákup prvotriednych potrieb pre vašu kožu za perfektné ceny.

Předchozí článekTest ExpressVPN a VPN Unlimited: Ktorá VPN vyhrala?
Další článekViete, kde kúpiť 100% 3D vianočný stromček za skvelú cenu?