Test ExpressVPN a VPN Unlimited: Ktorá VPN vyhrala?

0
498

Oplatí sa objednať ExpressVPN, alebo radšej zvoliť Azire VPN? Porovnali sme obe VPN, sčítali body a výsledok je 8,4/10 ku 7,8/10.

Nameraná rýchlosť ExpressVPN : Azire VPN, kto lepšie sviští?

Rýchlosť pripojenia patrí najdôležitejšie parametre pri VPN, a platí to aj o Express VPN a AzireVPN.

Sťahovanie dát pri prvej z VPN nám bežalo rýchlosťou 203 Mb/s, pri druhej 73 Mb/s. ExpressVPN tak bola o 130 Mb/s rýchlejšie v porovnaní s Azire VPN.

Možnú rýchlosť nahrávania udáva upload, ktorý u Express VPN bol 109 Mb/s. Azire VPN sme namerali upload 51 Mb/s, kvôli tomu je o 58 Mb/s pomalší.

Rýchlosť odozvy dosiahla u prvej VPN v priemere 12 ms. Konkurentovi Azire VPN sme namerali v priemere 10 ms. Čím nižšia rýchlosť odozvy, tým lepšie, takže ExpressVPN bola o 2 ms lepšie.

Skóre po prvej disciplíne ExpressVPN vs Azire VPN robí 7/10 – 6/10.

Darí sa ExpressVPN streamovať Netflix?

Dostatočná rýchlosť je kľúčová pre odblokovanie zahraničného Netflixu, ExpressVPN túto zručnosť dokáže. Obvykle stačí spustiť VPN a zvoliť príslušnú krajinu, Azire VPN odomknúť Netflix dokáže.

S aktivovanou VPN môžete tiež sledovať videá na YouTube, ktoré sú v Česku skryté, pričom Azire VPN túto funkciu ponúka. Druhá z VPN funkciu obídenia YouTube zámku zvláda.

Kvalitné VPN majú zahrnutú ochranu pred únikom DNS, zvládajú multi-hop pripojenie a kill switch. Napríklad taká Express VPN má ochranu úniku DNS a Azire VPN napríklad nezahŕňa white-listing.

V časti Funkcia je tak skóre 7/10 vs. 9/10.

Ako si stojí ExpressVPN v ponuke krajín a serverov?

Príliš málo serverov môže byť predzvesťou nízkej rýchlosti, Express VPN uvádza 3000 serverov, v aplikácii AzireVPN sme našli 500 serverov. Prvá z VPN v porovnaní tak udáva o 2500 viac .

Ďalším dôležitým parametrom je počet krajín, ktorý u AzireVPN dosahuje počet 55. Druhá VPN ponúka 94, teda o 80 viac. V tejto disciplíne tak víťazí.

Sledujte tiež počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých Express VPN pripojí 5. AzireVPN dokáže súčasne pripojiť 5 zariadenia. Prehľad všetkých parametrov nájdete v článku VPN zadarmo.

Aké platformy podporuje Express VPN a ktoré vedia Azire VPN?

Medzi najdôležitejšie vlastnosti VPN sa radí ponuka podporovaných zariadení, ExpressVPN zvláda systém Android a zabezpečí prístroje na systéme iOS. Druhá VPN AzireVPN iPhone iOS zabezpečí, zariadenie s Androidom zvládne ochrániť.

Krajina pôvodu VPN zohráva úlohu pri zdieľaní informácií o používateľoch s políciou, pretože sa riadi miestnymi zákonmi. Express VPN bola založená na Britských Panenských ostrovoch. Firma prevádzkujúca druhú službu je registrovaná vo Švédsku.

Služba ExpressVPN nie je v slovenskom preklade, AzireVPN slovensky tiež nie je.

V súboji platforiem dosiahla Express VPN bodového súčtu 10/10 a Azire VPN získala 9/10.

Predplatné Express VPN vs. AzireVPN

Azire VPN si možno zaobstarať za 3,26 € mesačne, objednať druhú z VPN si môžete za 6,69 € mesačne. Známka za pomer cena/funkcia je 10z 10, respektíve 7/10 pre tú druhú.

Předchozí článekMýty a fakty o zubnom röntgene
Další článek4 kroky k hladkému oholeniu