Zateplenie garáže pomocou PUR panelov

0
411

PUR panely je možné použiť aj na zateplenie garáže, dokonca z nich môžete jednoducho postaviť montovanú garáž.

PUR panely sú izolačným materiálom vhodným na zateplenie novostavieb, starších nehnuteľností, no využitie nájdu aj pri montovaných konštrukciách.

Zateplenie garáže

Tieto sendvičové panely tvorí izolačné jadro z polyuretánovej peny, ktoré je chránené kovovým opláštením. Izolačné vlastnosti významne ovplyvňuje práve hrúbka izolačného materiálu. Zateplením akejkoľvek stavby sendvičovými panelmi dokážete účinne zabrániť zbytočným tepelným prestupom a znížiť tak náklady na energie spojené s jej prevádzkou. To platí aj v prípade, že sa jedná o garáž.

PUR panely, ale aj PIR panely, je možné inštalovať zvisle i horizontálne na exteriérové aj interiérové steny, podlahy, pivnice či stropy a strechy. Ak premýšľate nad zateplením garáže, sendvičové panely sú správnou voľbou. Vďaka ich vlastnostiam aj pri tenších vrstvách izolačných materiálov sa nemusíte báť ani výraznejšej straty priestoru.

Garáž z PUR panelov

Inou možnosťou je stavba garáže práve pomocou PUR panelov, ktoré sú osádzané ako prefabrikát do kovovej konštrukcie. Tento spôsob stavby so sebou prináša hneď niekoľko výhod. Okrem kvalitnej tepelnej i zvukovej izolácie získate možnosť prispôsobiť jej veľkosť a iné parametre vašim požiadavkám. Vybrať si môžete nielen spôsob inštalácie, ale aj farbu či tvar kovového opláštenia panelov. Tie je tiež možné vzájomne kombinovať a vytvoriť tak unikátny dizajn.

Vedeli ste, že? V rámci konštrukcie môžete PUR panely skombinovať s presvetľovacími panelmi, ktoré prepúšťajú svetlo do interiéru.

Nezanedbateľnou výhodou garáže z PUR panelov je i čas potrebný na jej montáž. Ten je oveľa kratší ako pri bežnom murovaní. 

Předchozí článekViete, kde kúpiť 100% 3D vianočný stromček za skvelú cenu?
Další článekHľadáte originálny vianočný darček? Venujte Voyo darčekový poukaz