Už zajtra môžete byť hrdým majiteľom firmy. Ako? Zaobstarajte si ready-made spoločnosť

0
605
Handsome man with laptop and credit card at home, portrait.

24 hodín. Už za tak krátku dobu sa môžete stať majiteľom svojej vlastnej firmy. Keď sa totiž rozhodnete podnikať, vypovedá to o vás jedno. Ste mužom činu. A ako taký určite netúžite po tom, že budete tráviť dlhé hodiny na úradoch a čakať, až návrh na zapísanie vašej spoločnosti konečne prijmú. Namiesto toho si totiž môžete kúpiť už hotovú spoločnosť a venovať sa svojmu biznisu naplno. Okamžite.

Prečo kúpiť ready-made spoločnosť? Založiť vlastné ich na dlho
Ready-made spoločnosť je predzaložená firma, ktorá je zapísaná v obchodnom registri, ale nevyvíja žiadnu činnosť a je určená na predaj. Z budúceho majiteľa tak kúpa ready-made spoločnosti sníma väčšinu administratívnych povinností nutných na založenie firmy a ušetrí mu veľa času stráveného behaním po úradoch alebo právnikoch. Naozaj ale založenie spoločnosti v Česku vyžaduje toľko nepríjemnej byrokracie, že sa oplatí kúpiť hotovú spoločnosť? Počty hovorí jasne. Buď môžete pri zakladaní vlastnej spoločnosti sami vybaviť 9 úradníckych procedúr, alebo môžete absolvovať jedinú schôdzku u notára a vlastniť hotovú spoločnosť už na druhý deň.
Každá spoločnosť musí mať sídlo
Čo keď ale zatiaľ operujete zo svojho prenajatého bytu a oficiálny prenájom kancelárskych priestorov nemôžete doložiť? Aj na toto sprostredkovatelia ready-made spoločností mysleli. Riešením je poskytnutie sídla firmy, ktoré virtuálne zostane na pôvodnej zapísanej adrese.
Chcem kupovať: ako mám postupovať a čo k tomu potrebujem?
Ready-made s.r.o. kúpite už za 10 tisíc korún, akciovú spoločnosť potom zaobstaráte pod 50 tisíc. Svoju spoločnosť si môžete vybrať pokojne hneď. Na stránkach niektorej zo spoločností, ktoré sa problematike ready-made venujú, nájdete zoznam už existujúcich firiem s.r.o., a.s. alebo SE. Vybranú firmu si rezervujete, vyplníte formulár a sprostredkujúca spoločnosť sa už postará o zvyšok.
Telefonicky s vami dohovorí schôdzku u notára a pripraví všetky náležitosti. Čo musíte k prevodu priniesť vy? Pokiaľ chcete kúpiť ready-made spoločnosť tak, ako je, stačí vám len doklad totožnosti a výpis z trestného registra. Rozhodnutím valného zhromaždenia sa stanete novým konateľom spoločnosti av tej chvíli už je podnikanie na vás.
Čo ak chcem zmeniť názov spoločnosti alebo počet konateľov?
Možno už pre svoju spoločnosť máte pripravený vysnívaný názov a ten existujúci budete chcieť zmeniť. Alebo budete chcieť rozdeliť podiel medzi vás a vášho spoločníka. Názov, obchodné sídlo alebo počet spoločníkov či konateľov môžete u hotovej spoločnosti bez problémov zmeniť pomocou notárskej zápisnice.
Keď to chcete mať podľa seba…
Nevybrali ste si z ponúkaných ready-made firiem alebo máte špecifické požiadavky? Nechajte si založiť spoločnosť na mieru. Špecialisti pre vás pripravia všetku dokumentáciu, zariadia formality a spoločne už potom len všetko podpíšete u notára.

Women, owener of small business packing product in boxes, preparing it for delivery.

Vyžadujte záruku, že spoločnosť nemá záväzky ani pohľadávky
Aj keď sú ready-made spoločnosti úplne legálne, môže ich kúpa u nespoľahlivej spoločnosti predstavovať riziko. Niektorí podvodní sprostredkovatelia sa totiž pokúšajú predať zadlžené firmy, ktorých záväzky po prevode prechádzajú na vás. Spoľahliví sprostredkovatelia však zakladajú spoločnosti iba za účelom ich ďalšieho predaja a spolu s prevodom vám poskytnú písomnú záruku, že vaša spoločnosť nikdy nevyvíjala žiadnu činnosť, a nemá teda žiadne záväzky ani pohľadávky.

Předchozí článekAko začať podnikať: Vlastná firma do 24 hodín
Další článekTAG Heuer Connected Modular prvý smartwatch so značkou Swiss made