Citlivé zuby: Problém, ktorý sa dá riešiť!

0
436

Citlivé zuby je problém, ktorý trápi veľkú časť populácie. Postihuje rovnako mladých, aj starších ľudí. Prečo vôbec citlivé zuby vznikajú a ako sa dá tento nepríjemný problém riešiť? Na to všetko sme sa pozreli bližšie práve v nasledujúcich riadkoch tohto článku.

Citlivé zuby sa inak označujú aj ako dentínová hypersenzitivita. Ide o pomerne bežný zdravotný problém, ktorý vzniká z viacerých príčin. Napríklad z dôvodu, kedy dochádza k ústupu ďasien alebo opotrebeniu samotnej skloviny. Takýmto problémom trpia najmä ľudia od 20 do 50 rokov, ale aj starší. V prípade, že došlo k obnaženiu mäkkej časti zuba – dentínu dochádza ku vzniku citlivých zubov. Dentín je totiž časť zuba, kde sa nachádza veľmi veľa nervových zakončení a preto aj veľmi malý podnet môže byť mimoriadne bolestivý.

Návšteva zubného lekára

Prvým krokom, ktorý môžete spraviť k úspešnému vyriešeniu problému je ten, že navštívite svojho zubného lekára. Práve ten vám dá najlepšie rady, čo môžete s citlivými zubami robiť a v konečnom dôsledku aj určí, či ide o zvýšenú citlivosť zubov alebo je za týmto problémom niečo iné. Či už je váš zubár v Košiciach, Bratislave alebo inom meste, určite ho s týmto problémom navštívte. Taktiež nezabúdajte na to, že by ste nemali podceniť pravidelné prehliadky, ktoré je potrebné absolvovať raz do roka. Môžu vám totiž pomôcť pri včasnej diagnostike ochorenia, ktoré vďaka prehliadke neprehĺbi do žiadnych vážnejších komplikácií.

Zubné pasty na citlivosť

Ak máte problém s citlivosťou zubov, neváhajte si zaobstarať zubnú pastu, ktorá je vyrobená na riešenie tohto problému. Takéto zubné pasty obsahujú zložky, ktoré dokážu riešiť citlivosť zubov veľmi efektívne, rýchlo a dlhotrvajúcimi účinkami. Rozhodne sa tak oplatí do nich investovať. Taktiež by ste sa mali vyhýbať sladeným nápojom a kyslejším potravinám.

Předchozí článekČo je alergia na slnko?
Další článekAkú zbraň zvoliť ako tréningovú?