Ako vybrať tie najlepšie stoličky na záhradu

0
14

Vaša záhrada alebo iný vonkajší priestor sa jednoznačne nezaobíde bez kvalitných stoličiek. Ako ich vybrať? Čo je skutočne dôležité?

Dôležitý je účel využitia

Zásadný je predovšetkým účel využitia. Ak plánujete nábytok umiestniť na záhradu, kde „prečká“ minimálne celú sezónu, môžete si dovoliť robustnejšie prevedenie vrátane nadmieru pohodlných kresiel. Skladacia plastová stolička je zase vhodná ako kempingová na časté prenášanie. Maximálna hmotnosť týchto výrobkov býva do 2 kg.

Ani v tomto prípade sa ale nemusíte spoliehať len práve na plast. Variabilne umiestnený nábytok môže byť vyrobený aj z kovu. Drevo už vyložene nespĺňa podmienku nízkej hmotnosti a hodí sa tak na dlhodobejšie inštalácie. Vážiť môže okolo 5 až 8 kg. Na druhú stranu vám zaručí vynikajúcu stabilitu.Zoženiete ale aj skladaciu stoličku drevenú, ktorá vám dovolí nábytok po sezóne pohodlne uložiť napríklad do kôlne, garáže alebo záhradného domčeka. Pri drevenom prevedení určite musíte zamedziť kontaktu s dažďom a mrazom, predĺžite tak jeho životnosť. Z hľadiska úspory miesta tak táto voľba môže byť veľmi rozumná. Počítajte ale aj s tým, že pred UV žiarením a vlhkosťou bude nutné materiál uchrániť aj tak, pomocou ochranného náteru.

Záleží na spracovaní

Kompromisom medzi pôvabom dreva a úžitkovými vlastnosťami plastu potom môže byť umelý ratan, pretože ponúka nízku hmotnosť, ale dobrú stabilitu. Tento materiál je okrem toho skoro nezničiteľný, nevadí mu dokonca ani UV žiareniu. A súčasne nepotrebuje žiadnu povrchovú úpravu alebo iný typ údržby. Postačí ho utrieť, a to navlhčenou handričkou. Pridať do vody je možné saponát.

Samotný materiál však ešte nie je zárukou toho, že vybraný produkt bude dobre slúžiť. Všímajte si aj precíznosť spracovania. Dôležité pri dreve a kove je perfektné zabrúsenie, nábytok nesmie mať nezabrúsené zvary, ak nejaké má. Zamerajte sa na to, či sa všetky skrutky a skrutky nepretáčajú. Ich hlavy by mali byť zapustené.

Kvalitná konštrukcia zaručuje bezpečnosť používania. Nikto nestojí o to, aby sa pod ním skladacia stolička zložila samovoľne, sotva do nej zasadne. S tým súvisí aj nosnosť, ktorá býva aj pri najlacnejších stoličkách z plastu aspoň 100 kg, čo by mala byť akási minimálna hranica použiteľnosti. Aj skladacia stolička je však schopná v prípade kvalitného tovaru túto nosnosť ďaleko prekročiť.

Předchozí článekAké farby vybrať do interiéru?
Další článekChcete prekvapiť ženu či dcéru? Venujte jim kvalitný a pekný dámsky bicykel