Všetko, čo potrebujete vedieť o laserovej operácii očí

0
44

Ak máte problémy so zrakom, ktoré sa môžu týkať krátkozrakosti, ďalekozrakosti alebo napríklad pomerne rozšíreného astigmatizmu, nemusia vás do budúcnosti obmedzovať. Stačí objednať sa na laserovú operáciu očí, ktorá je stále obľúbenejšia pre jej obrovský prínos.

Zverte sa do rúk skúsenej očnej kliniky

Aby ste si boli istí, že je pre vás zákrok vhodný, treba osloviť patričnú očnú kliniku, kde vás vyšetrí priamo odborník na slovo vzatý, a kde sa týmto zákrokom venujú dnes a denne. Vopred sa môžete poradiť aj s vašim očným lekárom, ku ktorému chodíte na pravidelné aj nárazové kontroly.

Laserová operácia je oveľa šetrnejšia, než tá chirurgická. Prináša výborné výsledky a zákazníci si ju navzájom odporúčajú. Týmto spôsobom už došlo k zlepšeniu zraku u mnohých klientov po celom svete, a títo potom po zákroku odložili okuliare, ktoré ich predtým obmedzovali, alebo im znižovali sebavedomie. Ak teraz nosíte dioptrické okuliare, neznamená to, že ich budete musieť nosiť po celý život.

Kedy potrebujete laserovú operáciu očí?

Nielen tí, ktorí nosia okuliare, môžu využiť služby laserovej operácie. Je vhodná aj pre osoby používajúce kontaktné šošovky. Je dobré si uvedomiť, že aj kontaktné šošovky môžu komplikovať život, napr. je nutné sa o ne správne a starostlivo starať, nejaký čas trávime ich nasadzovaním a vyberaním, je s nimi spojené riziko infekcie rohovky. Aj tu sa klienti radujú, pretože potom, čo prebehne operácia očí laserom, môžu kontaktné šošovky odložiť.

Objednajte sa na laserovú operáciu čo najskôr

Pri mnohých chorobách platí, že je dobré neodkladať ich liečbu či operáciu. Aj v prípade laserovej operácie očí platí, že je lepšie zákrok neodkladať a podstúpiť ho čo najskôr. Čím mladší je pacient, tým lepšie. Nemusíte sa obávať bolesti ani dĺžky operácie. Ide o zákrok vykonávaný femtosekunovým laserom, čo je moderné zariadenie, s ktorým trvá celý zákrok iba 10 sekúnd. Dokonca už večer v deň po operácii budete môcť fungovať bez obmedzení. Všetko prebieha rýchlo a bezbolestne, čo sú pre všetkých záujemcov úľavné informácie.

Moderné laserové operácie očí

V dnešnej dobe používa očná medicína na odstránenie mínusových dioptrií dva typy laserov. Ide o excimerový a femtosekundový laser. Možno ste sa stretli s pojmom excimer alebo excimerová operácia, ako sa laserovej operácii očí tiež hovorí. Vybrať si môžete z dvoch metód:

• Hĺbková alebo podpovrchová metóda SMILE – očný chirurg počas nej pracuje len s femtosekundovým laserom. Jedná sa o ReLEx Smile a NeoSMILE PRO. Lekár odstráni dioptrie priamo v rohovke bez excimerového lasera a bez vytvorenia flapu. Pretože je rohovka celistvá, jedná sa o najprogresívnejšiu metódu súčasnosti.

• Hĺbková metóda femtoLASIK – používa sa počas nej excimerový a femtosekundový laser. Hovoríme konkrétne o LASIK a NeoLASIK HD. Za pomoci lasera sa vytvorí na povrchu oka ochranná lamela so špeciálnym bezpečnostným „zámkovým“ okrajom v tvare písmena „Z“. Potom operatér odstráni dioptrie pomocou excimerového lasera. Zámkový okraj sa postará o to, že sa lamela vráti na svoje pôvodné miesto a zabráni sa jej následnému možnému pohybu.

Dôkladné vyšetrenie pred operáciou

Samozrejme, ak sa rozhodnete ísť na laserovú operáciu očí, predchádzať jej bude dôkladné vyšetrenie očným lekárom. Ten posúdi, či ste vhodným kandidátom na toto ošetrenie. Vyšetrenie očí pred operáciu je veľmi komplexné a preto sa neodporúča robiť ho v deň zákroku operácie. Kvapky, ktoré vám budú podané do očí, totiž môžu zmeniť ich stav, a to na operácii nie je dobré.

Investícia, ktorá sa oplatí

V neposlednom rade vás určite zaujíma cena laserovej operácie očí. Keďže ide o investíciu do nového zraku, niečoho nenahraditelného, peňazí nebudete ĺutovať. Pokiaľ nemáte dostatok financií na laserovú operáciu, existuje aj možnosť, kedy ju môžete financovať na splátky, a to bez navýšenia. Konkrétna cena sa však líši od očných kliník. Ak budete inde vidieť príliš nízke ceny za túto operáciu, spozornite. Pravdepodobne niečo nie je na mieste. Vo všeobecnosti však nejde o žiadne nadmerné vysoké ceny, all inclusive balíček, stojí okolo 1000 €. Ide o sumu, ktorú sa rozhodne oplatí investovať.

Ako zdroj informácií sme v tomto článku čerpali zo stránky: https://www.neovizia.sk/

Předchozí článekČo sú kanabinoidy a ako fungujú?
Další článekVianočné ozdoby k Vianociam zaručene patria.