Kedy sa oplatí fotovoltika

0
517

Úspora za elektrickú energiu nás vedie k rôznym krokom. Niekto zaobstaral nehnuteľnosť lepšími oknami, niekto sa začal doma viac obliekať, už nechodí len v tričku. Mnohí tiež zaobstarali nové funkčné termostatické hlavice, zhasíname v miestnostiach svetla, keď ich nepotrebujeme, tiež vypíname spotrebiče z elektriny, aby im nesvietili ani malé svetielka, ktoré nás informujú o pohotovostnom stave. Výborným riešením je tiež zaobstarať si vlastnú fotovoltiku. Kedy sa tento krok oplatí?

Fotovoltiká čiže úspora elektriny vďaka solárnym panelom

Fotovoltica sa hovorí aj fotovoltaika, a jedná sa o technológiu, ktorá sa stáva čím ďalej viac bežnou v moderných domácnostiach. Ide o spôsob premeny svetla na elektrickú energiu. Špecializovaná spoločnosť vám nainštaluje požadované zostavy v rôznych podmienkach a domácnostiach. Nájsť fotovoltické panely ale môžete nájsť na rôznych miestach, napr. na záhradných lampách, na svietidlách, kvetináčoch atď.


Kedy siahnuť po fotovoltike?

Pokiaľ využívate elektrinu veľa a platíte za ňu mesačne príliš, môžete náklady znížiť práve vďaka solárnemu systému. Úspora môže byť aj stovky eur mesačne. Stačí inštalovať na strechu spoľahlivé a kvalitné solárne panely, napr. značky Sharp alebo IBC Solar.


Či už vďaka elektrine ohrievate vodu, kúrite, varíte, ste domácnosť alebo firma, investícia sa vám vráti v priemere za 5 – 8 rokov. Dôležité je mať kde solárne panely umiestniť, najčastejšie sa montujú na strechu tak, aby boli situované na juh pri sklone 30 – 60°. Platí, že čím je fotovoltaický panel väčší, tým väčší výkon ich schopný poskytnú.

Počiatočná investícia do vlastnej fotovoltiky

Určite vás zaujíma, na koľko by vás vlastná fotovoltitika prišla. Konkrétnu cenovú ponuku, ktorá je nezáväzná a zadarmo, si môžete nechať vypracovať na eco3energy.sk. Na rovnakom mieste nájdete aj prehľadný cenník.


Neváhajte a začnite šetriť čo najskôr. Vďaka vlastnej elektrárni sa vám to hravo podarí.

Předchozí článekStriptíz Bratislava: Miesto vášne a elegancie v hlavnom meste
Další článekSprávne vianočné dekorácie navodia pocit sviatočnej pohody. Kde však kúpiť kvalitný umelý vianočný stromček, veniec alebo girlandu?