Čím čistiť fasádu, aby bol výsledný efekt naozaj dokonalý a dlhodobý?

0
104

Znečistená a zanedbaná fasáda domu nepôsobí nikdy veľmi príťažlivo, preto je potrebné venovať určitú starostlivosť aj tejto časti nehnuteľnosti. Rovnako, ako opravíte uvoľnené zábradlie na balkóne či poškodený plot, doprajte reset aj fasáde vášho domu.

Existuje množstvo možností ako a čím čistiť fasádu, nie vždy je však výsledok čistenia naozaj stopercentný a hlavne dlhodobý. Ako teda dosiahnuť výsledok, po ktorom túžite a ešte k tomu aj s dlhodobým efektom? Odpoveď je jednoduchá – profesionálne čistenie fasád. Iba naozaj profesionálny prístup, osvedčené technologické postupy a kvalitné prípravky vám dokážu zabezpečiť zdravú, čistú a esteticky vylepšenú fasádu rodinného domu. Povedzme si teda, čím čistiť fasádu, rovnako ako aj to, čím fasádu rozhodne nikdy nečistiť.

Čistenie fasády wapkou – šetrenie či risk?

Každý občas hľadá možnosti a cestičky, ako ušetriť a poradiť si s problémom svojpomocne. Vždy však stojí za zváženie, či na daný problém stačíme, či máme dosť overených informácií a skúseností. V opačnom prípade sa nám úmysel ušetriť môže vypomstiť či dokonca výrazne predražiť. Tento problém je veľmi diskutovaný aj v otázke čistenia fasády wapkou. Je teda čistenie fasády wapkou skutočne úsporné alebo skôr riskantné?

Svojpomocné čistenie fasády wapkou nepatrí k postupom, ktoré by sme mohli odporučiť, a to hneď z niekoľkých dôvodov. V prvom rade, takéto čistenie fasády nie je účinné proti najväčším nepriateľom fasády, ako sú riasy a plesne, pretože fasádu nečistí do hĺbky pórov. A čo je možno ešte dôležitejšie, pri neodbornom čistení fasády hrozí riziko nezvratného poškodenia.

Prípravky na čistenie fasád s dlhodobým účinkom

Na druhej strane, to, čo rozhodne môžeme odporučiť, sú špeciálne prípravky na čistenie fasád s dlhodobým účinkom ošetrenia aj následnej ochrany, aké používajú profesionálne firmy. Sú to čistiace prípravky, ktoré fasádu dôkladne čistia do hĺbky a zároveň ju aj dezinfikujú a tiež ochranné prípravky, ktoré sa nanášajú na vyčistenú fasádu ako prevencia a ochrana na niekoľko ďalších rokov pred možným napadnutím fasády riasami a plesňami.

Předchozí článekAko získať free spiny v Kajotwin.sk kasíne?
Další článekOnline príjem: Stratégie a tipy pre finančný úspech