Chodítka pre seniorov: aké prinášajú výhody?

0
187

Starší ľudia majú už častokrát slabšiu stabilitu. V súčasnej dobe je však možnosť zaobstarať aj pomôcku, ktorá slúži na podporu stability. Riešením sú chodítka pre seniorov, ktoré dodávajú seniorom väčšiu samostatnosť a bezpečnosť.

Podpora stability je u starších ľudí skutočne nevyhnutná. V opačnom prípade by dochádzalo neustále k ich pádom, pričom by si mohli ľahko ublížiť. Existuje však niekoľko typov chodítok pre seniorov. Ako si vybrať ten správny? Prinášame vám stručný prehľad, aby bolo vaše rozhodovanie ľahšie.

Bežné chodítka

Najčastejšia sú bežné chodítka pre seniorov, ktoré majú štyri nohy a zároveň poskytujú pevnú podporu pri státi a aj chôdzi. Medzi ich najväčšie výhody patrí nízka hmotnosť a dobrá nastaviteľnosť. To je veľmi dôležité, pretože starším ľuďom sa budú chodítka s takto dobrými vlastnosťami ovládať veľmi jednoducho. To určite ocenia pri každodennom používaní.

Chodítka s kolieskami

Starší ľudia obľubujú aj klasické chodítka s kolieskami. Zvyčajne majú dva alebo štyri kolieska, pričom takéto produkty sú veľmi efektívne. Je to najmä z toho dôvodu, že umožňujú ešte jednoduchšiu manipuláciu. Starším ľuďom tak dokážu ponúknuť aj väčšiu mobilitu a sú ideálne pre ľudí, ktorí potrebujú počas chôdze častejšie oddychovať. Okrem iného, takéto chodítka si môžete zaobstarať aj s košíkom, ktorý slúži na prepravu vecí. Starší ľudia si tak doň môžu odložiť veci z nákupu.

Chodítka sú veľmi výhodné, najmä z dôvodu, že poskytujú starším ľuďom zvýšenú stabilitu, mobilitu a nezávislosť. Budú tak mať pri chôdzi väčšiu stabilitu a zníži sa riziko vzniku pádu. Pri výbere však nezabúdajte zohľadniť potreby a schopnosti používateľa. Zvážte, akú oporu senior potrebuje a v akom stave je jeho mobilita či koordinácia. Nezabúdajte sa zamerať na vhodný typ koliesok, štyri kolieska sú ideálne na lepšiu stabilitu a mobilitu. 

Předchozí článekMalý byt, veľký štýl: tipy na skvelé zariadenie
Další článekNechajte Vaše IT na Nás: Kvalitný IT Outsourcing pre Firmy